U okviru već tradicionalne saradnje sa Univerzitetom  iz Novog Mesta, profesori Banja Luka College Nenad Novaković i Rajko Macura, su učestvovali na 8. međunarodnoj konferenciji u Novom Mestu – Slovenija, pod nazivom “Izazovi Globalizacije i socijalno – ekonomskog okuženja EU”.

Profesori Novaković i Macura su prezentovali svoj rad pod nazivom “KORIŠĆENJE STATISTIČKIH METODA U MENADŽMENTU“.

Prof. dr Rajko Macura je predsjedavao jednom od sekcija Konferencije i podnio izvještaj na plenarnom skupu.

Isto tako, professor Macura je održao motivaciono predavanje za studente Univerzitata Novo mesto, pod nazivom “Izazovi pokretanja vlastitog biznisa“, u okviru kojeg je prof. dr Novaković kroz primjer solarne elektrane, prezentovao značaj proizvodnje energije iz održivih izvora.